
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 48 |
| Contact Plating | Gold |
| Interface | HDMI |
| Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Logic Function | Level Shifter |
| Data Rate | 3 Gbps |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2.85 V |
Stock: 313
Distributors
pcbx
Unit Price$1.11397
Ext.Price$1.11397
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.11397 | $1.11397 |
| 10 | $0.82586 | $8.25860 |
| 25 | $0.75063 | $18.76575 |
| 50 | $0.70886 | $35.44300 |
| 100 | $0.66941 | $66.94100 |
| 300 | $0.63520 | $190.56000 |
| 500 | $0.60273 | $301.36500 |
| 1000 | $0.58306 | $583.06000 |
| 3000 | $0.54887 | $1646.61000 |
